Telefon Bataryasının Ömrü Nasıl Uzatılır?

Telefonunuzun-pil-omrunu-uzatmak

Telefon bataryasının ömrü nasıl uzatılır? Telefonunuzun pil ömrünü uzatmak ya da batarya ömrünü uzatmak nasıl başarılabilir? Telefonunuzun pili ucuz bir cihaz değildir. Aslında, çoğu insan, pil ömrü bittiğinde yeni bir telefon için birkaç yüz dolar ödemeyi bile tercih edebilir. Zaten bozulan bir pili değiştirdiğinizde kolay kolay orijinalini bulamazsınız. Aldığınız her pil, orijinali kadar dayanamaz.  O yüzden bir iki ayda bir pil değiştirmek zorunda kalırsınız. Aslında bir pilin ömrü birkaç basit adım izlenerek artırılabilir ve sizi bazı zahmetli masraflardan kurtarabilir. Pillerinizin ömrünü uzatmak için bu yöntemleri bildiğinizde, iki yıl veya daha fazla süre pilin ömrünü uzatabilirsiniz.

 

 

  • Batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler
  • Telefon batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler
  • Android pil ömrü uzatma 2021
  • Telefon pil ömrü ne kadar
  • Telefon pil ömrü hesaplama

 

Telefon Batarya Ömrünü Uzatma Yolları

Telefon bataryasının ömrü nasıl uzatılır? İlk önce telefonu kapatın. Telefon pilleri sandığınızdan daha hızlı şarjlarını kaybeder. Telefonunuza güç vermeden önce telefonunuzun tamamen kapanmasını sağlayın. Telefonunuzu masada veya açık alan olan başka bir yüzeyde bırakmak aşırı şarja ve olası hasara neden olabilir.

İkincisi, telefonunuzu temiz tutun. Pilinizin altında toz, kir ve pisliğin birikmesi çok kolaydır. Biriken tozlar pilinizin şarjını azaltabilir. Ayrıca pili doğrudan güneş ışığından veya diğer aşırı ısı kaynaklarından uzak tutun. Bu faktörler pil ömrünü daha da hızlı kısaltacaktır.

Üçüncüsü, gerektiğinde telefonunuzu şarjlı tutun. Telefon pilleri, kullanıcıya ne zaman dolduğunu gösteren sensörler tarafından kontrol edilirler. Tam dolan pili adaptörden ayırın. Bazen piller kısa sürede yüzde 100 dolmuş gibi gözükür sensörleri yanıltırlar ardından beş dakika içinde tamamen boşalırlar. Bu da pilin ömrünün azaldığını gösterir. Bir başka belirti de pili çıkarıp düz bir masaya koyduğunuzda ortalardan hafif şişmiş olduğu görürsünüz.

Dördüncüsü, pilinizi temiz tutun. Piller kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Bu, pilin çok ısınmasını önler. Çok fazla ısı pilin ömrünü kısaltır. Pili soğuk tutmak pilin daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Beşincisi, pilinizi aşırı şarj etmekten kaçının. Birçok kişi cep telefonu için ucuz bir şarj cihazı satın alacak ve tüm gün boyunca şarjda bırakacaktır. Bunu yapmak pili gereğinden çok daha hızlı tüketecektir. Ayrıca pil üzerinde çok fazla gerilim yaratacaktır. Fişi prize takılı bırakırsanız, pilinizin daha çabuk bitmesini bekleyebilirsiniz. Şarj cihazını minimumda bırakın.

Altıncısı, telefonunuzun ıslanmasına izin vermeyin. Islak telefonlar sonunda içlerine sıvı sızdırmaya başlayacaktır. Bu, pilin ömrünün azalmasına neden olur. Telefon üzerinde uzun süre bekletilen su, telefonun kayganlaşmasına neden olacaktır. Telefonunuzu suda kullanıyorsanız, tekrar suya girmeden önce silerek kurulayın. Telefon bataryasının ömrü nasıl uzatılır?  sorusu için, telefonunuzun pil ömrünü uzatmak için kullanabileceğiniz birkaç ipucu. Telefonunuzu temiz tutmak ve mümkün olduğunca kuru tutmak en iyi yoldur.

Yazı dolaşımı